Новият щам  Омикрон, се разпространява три пъти по-бързо, отколкото, да кажем,

...
Новият щам  Омикрон, се разпространява три пъти по-бързо, отколкото, да кажем,
Коментари Харесай

Проф. Аргирова: Омикрон се кара много по-леко от Делта

Новият вариант  Омикрон, се разпространява три пъти по-бързо, в сравнение с, да кажем, Делта разновидността.

Колегите от Южна Африка към този момент са създали графика, която доста ясно го демонстрира.

Това значи, че вирусът ще може да заразява доста повече хора за малко време, което ще докара до бързото му разпространяване. Второ, що се отнася до инфекциозност, тези две характерности постоянно вървят ръка за ръка и може да се каже, че Омикрон е не по-малко от три пъти по-заразен.

Това разяснява проф. Радка Аргирова.

Засега не може да се каже, че е по-опасен във връзка с признаците и метода на боледуване. Колежката, която следи в Южна Африка пандемията, оповестява, че всички заболели в южноафриканската провинция, в която този нов вид е публикуван, боледуват напълно леко и общо взето не ги одобряват в болница.

Така че, към днешна дата имаме сведения, че протича леко тази зараза. Все още не може да се каже обаче дали това е по този начин и за възрастните хора и хората с съпътстващи болести. Очакваме сведения по този въпрос, уточни тя, представена от морето.нет.

Иначе, това е следващият вид, за който досега знаем, че има прекалено много разновидности. Според някои източници са над 50, съгласно други - 52, а някъде се приказва и за 55. Голяма част от разновидностите обаче са познати от Делта и Алфа разновидностите и не са нови за нас. Има, несъмнено, и нови такива. Много от тях са локализирани в така наречен S-протеин, т. е. обиден още веднъж е S-генът. Това е белтък - гликопротеин, който реализира рецепторната функционалност сред вируса и клетката посредством ACЕ2 рецептора на клетката. Тъй като по този начин стартира цикълът на репликацията, тъкмо по този метод се реализира инфекцията. Ето за какво, тъкмо тези разновидности доста ни интересуват.

По думите ѝ, цялата неопределеност на вируса на процедура се подкрепя от хората, които не са имунизирани, т. е. нямат никакви антитела против него и по този начин му разрешават да се развие.

Според проф. Аргирова, когато човек се болести по натурален метод, целият вирус влиза в неговия организъм. Вирусът има 29 белтъка и всички тях имунната система ги разпознава като непознати. Тя се старае да създаде антитела против тях, макар че не постоянно против всички съумява да направи това. Когато обаче се имунизираме, ние инжектираме един или два тъкмо избрани белтъка - имуногени, против които желаеме да се образуват антитела. Тези белтъци са особено подбрани, тъй като са основни за репликацията на вируса. В случая те дават отговор за навлизането на вируса в сензитивната клетка. Ето за какво, имунизацията е доста значима за нас, с цел да може формираните антитела да спрат възможното заразяване със идващ вирус.
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР